حقایق غم‌انگیزی که روی بیلبوردهای آخر سال اسپاتیفای آمدند

spotify-2016-ad-campaign-13

افرادی که به موسیقی وابسته هستند و می‌خواهند در این زمینه بروز باشند، سراغ یکی از سرویس‌‌های پخش موسیقی آنلاین می‌روند که یکی از موفق‌ترین آنها نیز اسپاتیفای است. این سرویس که در اکتبر سال ۲۰۰۸ شروع به کار کرد، به سرعت توانست به یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های پخش موسیقی آنلاین تبدیل شود و بخش عمده‌ای از این بازار را به سلطه خود درآورد. اسپاتیفای کمپین‌های تبلیغاتی بسیاری اجرا کرده است که بازخورد بسیار خوبی داشته‌اند. اما آخرین کمپین تبلیغاتی این کمپانی، طعم و پیام متفاوتی دارد و سعی دارد تا به مخاطبان خود روی بیلبورد ها نیز پیغام متفاوتی را در آغاز سال ۲۰۱۷ برساند.

این پیام‌ها که روی بیلبورد آورده شده‌اند، به شکلی افراد علاقمند به موسیقی را سرزنش می‌کنند و از همه جالب‌تر اینجاست که با شعاری متفاوت عنوان شده‌اند: ممنون از شما، ۲۰۱۶ سال عجیب و غریبی بود.

در ادامه چند تا از بیلبوردهای این کمپین موفق و البته اثرگذار را مشاهده می‌کنیم که حتما شما را هم متعجب می‌کنند:

این بیلبورد در شهرهای کشور بریتانیا قرار گرفته که امسال به Brexit رای دادند و شاید اتفاقات خوبی برای آنها پیش رو نباشد و جالب اینجاست که در روز رای‌گیری میان اتحادیه اروپا و Brexit نیز حدود ۳۷۴۹ نفر آهنگ “It’s the End of the World As We Know It” را گوش کرده‌اند که در مورد آخر دنیا است! اسپاتیفای هم از این آمار حقیقی استفاده کرده تا کمی مردم طرفدار Brexit را سرزنش کند.

اکثر افرادی که از سرویس‌هایی چون اسپاتیفای استفاده می‌کنند، در روز عشاق سراغ آهنگ‌های عاشقانه می‌روند. اما فردی بوده که در این روز، ۴۲ بار آهنگ “Sorry” را گوش کرده که در مورد تاسف به خاطر اشتباهات پی‌درپی حین یک رابطه عاشقانه است. سوال این بیلبورد از این فرد خیلی جالب است: تو چه کاری انجام دادی که به خاطرش در چنین روزی، ۴۲ بار این آهنگ را گوش کرده‌ای؟

البته فرد دیگری هم بود که اسپاتیفای حال او را روی بیلبوردش جویا شده است. این فرد حدود ۴ ساعت از روز عشاق را با آهنگ “Forever Alone” سپری کرده است که این آهنگ در مورد فردی است که حس می‌کند برای همیشه تنها می‌ماند!

چنین کمپین‌هایی که حاصل اطلاعات واقعی و مستندات هستند، تاثیرگذاری زیادی دارند و افراد بسیاری جذب آنها می‌شوند. یک طنز تلخی پشت این کمپین تبلیغاتی است که حاصل رفتار ما انسان‌هاست.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید...

راه‌کارهای ای‎نتورک برای رشد کسب‌وکار شما

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *