تبلیغات چیست؟ و مزایای آن؟

سایت تخصصی و آموزشی تبلیغات ، برندینگ ، بازاریابی

جمعه ۱۳ مرداد ۰۲

تبلیغات چیست؟ و مزایای آن؟

۲۹ بازديد


تبلیغات چیست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، به برقراری ارتباط با مشتری به منظور عرضه محصولات و شرح ویژگی های آن، تبلیغات می گویند.
حال ممکن است بپرسید در کجاها باید تبلیغ کرد که محصول مان بیشتر دیده شود؟
قبل از هر چیز ذکر کنیم که عصر، عصر ارتباطات است. تقریبا می توان گفت 80 درصد افراد جامعه، در فضای مجاری حضور دارند. در روز میلیون ها اخبار و اطلاعات در این فضا رد و بدل می شود. فکر میکنم متوجه شده اید که می خواهیم در مورد چه نوع تبلیغاتی صحبت کنیم.
از نظر منطقی اگر بخواهید به این سوال پاسخ دهید باید بدانید برای تبلیغات به مکان هایی می رویم که شلوغ باشد تا بتوان درصد بیشتری از افراد را جذب کرد. به همین منظور استفاده از رسانه و فضاهای مجازی می تواند بهترین گزینه باشد.
حال تبلیغات در این فضاها خود به دسته ای مختلفی تقسیم می شوند که بازاریابی و یا تبلیغات آن به شیوه های گوناگونی انجام می پذیرد.
اجزای تبلیغات چیست؟ تبلیغات نیز دارای اجزای مختلفی است که باید تمام این اجزا را به خوبی شناخت تا بهتر بتوان آن را درک کرد:

استراتژی تبلیغات

رسانه تبلیغات

خلق ایده تبلیغاتی

اجرای خلاق

تا به حالا برای شما هم پیش آمده وقتی وارد سایتی می شوید از یک آیتم و یا محصول و یا حتی قالب آن سایت خوشتان بیاید؟ من خود به شخصه گاهی اوقات برای دیدن محصولات جدید وارد این سایت ها می شوم چرا که می دانم قطعا ایده های جدیدتری نسبت به بقیه دارند. پس قطعا هر چقد که اجرای خلاق داشته باشید، به همان اندازه هم مشتریان برای دیدن محصول بیشتر به سمت شما خواهند آمد.

مزایا آموزش تبلیغات

در این قسمت می خواهیم در مورد مزایا و ویژگی های آموزش تبلیغات به صورت تخصصی بپردازیم.
همه ما به خوبی این موضوع را درک کرده ایم که امروزه تبلیغات مهم ترین رکن برای تداوم یک برند و یا محصول می باشد. اگر شما بهترین محصول را برای فروش به بازار عرضه کنید اما هیچ ویژگی از این محصول را برای مخاطب خود شرح ندهید و هیچگونه خلاقیتی به کار نبرید، در واقع محصول شما هیچ رشدی نخواهد کرد حال هر چقدر که می خواهد با ارزش و با کیفیت باشد.

تبلیغات دارای 3 مزیت اصلی است که در ادامه به شرح آن پرداخته ایم:
1. یکی از بزرگترین مزیت های آموزش تبلیغات این است که به مخاطب می فهماند که دقیقا محصول شما چیست و شما در چه حوزه کاری در حال فعالیت هستید. هر چقدر که مشتری با شغل شما و حوزه کاری بیشتر آشنا شود، شانس خرید هم بیشتر می شود.
2. تبلیغات یکی از شاخصه های اصلی است که یک تصویر از برند ایجاد می کند. هیچ برندی در یک شب فروش زیادی را تجربه نکرده است. با تبلیغات اصولی باید پله پله به محصول خود ارزش بدهید و آن را بالا ببرید.
3. در واقع شما با تبلیغات، کسب و کار خود را محدود به بازار محلی نمی کنید و می گذارید که تمامی جهان با آن آشنا شوند البته اگر تبلیغات شما در زمینه فضای مجازی صورت بگیرد. با تبلیغات می توان به راحتی و صادقانه محصول خود را به مشتری عرضه کنید. هر چقدر که مشتری بیشتر اعتماد کند، فروش شما هم بیشتر خواهد شد. به این نکته توجه کنید که داشتن اخلاق خوب و مشتری مدار بودن در کنار تبلیغات خوب و خلاق، کمک زیادی به فروش شما خواهد کرد. برای مثال اگر من از یک محصول در اینستاگرام خوشم بیاید، سریعا این موضوع را با ادمین آن پیج در میان می گذارم تا اطلاعات بیشتری در مورد آن محصول به من ارائه دهد، حال فرض کنید ادمین آن یک فرد بسیار خشن و بی حوصله باشد. من که دیگر به چند قدمی آن پیج هم نمی روم چه برسد که بخواهم از آن خرید داشته باشم.

اما گاهی اوقات هم بوده از آنجایی که اخلاق فروشنده آنقدر خوب و صمیمی بوده است که فرد ترغیب به خرید یک محصول شده است. احتمالا تا اینجا به اهمیت داشتن اخلاق خوب پی برده اید.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در رویا بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.