ebay در هر محلی که شما می‌خواهید

بر اساس آنچه که تجربه استفاده از تبلیغات ATL و BTL به بازاریابان ثابت کرده، تبلیغات ATL بیشتر برای برندسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا هدفگیری مخاطب به کمک آن امکان‌پذیر نیست و معمولا عموم مردم به کمک رو‌ش‌های ATL، هدف گرفته می‌شوند. کمپانی ebay که یک بستر آنلاین برای خرید و فروش کالا است، برای برندسازی یکی از محصولات جدیدش سراغ تبلیغات بیلبوردی رفته که از زیرشاخه‌های تبلیغات ATL است. در ادامه به بررسی این کمپین تبلیغاتی می‌پردازیم که توسط آژانس تبلیغاتی LAMAR اجرا شده است و می‌گوییم که چگونه این آژانس، تبلیغات بیلبوردی بموقع را به ebay ارایه کرده است.

چالش

زمانی که ebay تصمیم به عرضه یک اپلیکیشن برای گوشی‌های هوشمند گرفت، با این چالش روبه‌رو شد که چگونه این امکان و فرصت جدید را به مخاطبانش معرفی کند تا آنها به استفاده از این محصول، تمایل نشان دهند. البته هدف اصلی ebay، عموم مردمی بودند که خریدار محصولات درون این محیط خرید و فروش بودند.

راهکار:

آژانس تبلیغاتی LAMAR، یک پیشنهاد و استراتژی منطقی به ebay ارایه داد تا بتوانند اپلیکیشن خود را به واسطه تبلیغات بیلبوردی بازاریابی کنند. آژانس LAMAR، با یک تحقیق چند روزه بر پر رفت‌وآمدترین امکان عمومی شهرهای شیکاگو، لس‌آنجلس، نیویورک و سانفرانسیسکو، تصمیم گرفت که بهترین بیلبوردهای خود که در این مناطق قرار داشتند را به ebay پیشنهاد دهد تا بیلبوردهای آنها بتوانند بیشترین بازدید را دریافت کنند.

از طرفی یک شعار مناسب برای این کمپین ارایه شد که کاملا با هدف نهایی ebay از راه‌اندازی این کمپین، همخوانی داشت. این شعار، “هر کالایی، در هر محلی که آنرا بخواهید” بود که توسط ebay تایید شد و روی بیلبوردهای این کمپین قرار گرفت.

LAMAR بهترین زمان ممکن را برای اجرای این کمپین درنظر گرفت و دو هفته قبل از Black Friday، این کمپین را اجرا کرد و منتظر ماند تا نتایج را بررسی کند. به همین دلیل است که می‌توان استراتژی آنها را، تبلیغات بیلبوردی بموقع عنوان کرد.
ebay-case-study_wallscape_sidebar

ebay-case-study_rail_sidebar

نتایج:

بر اساس آنالیزهای صورت گرفته روی تبلیغات بیلبوردی اجرا شده توسط تیم ebay، فروش این کسب‌وکار پس از کمپین بیلبوردی حدود ۱۵٪ افزایش یافت و بر اساس بررسی پرداخت‌های آنلاین، دریافتند که حدود ۴۵٪ کل فروش  ebay Black Frida‌‌y از طریق اپلیکیشن ebay بوده که خودش یک رکورد به حساب می‌آید.

 

این نمونه موردی نشان داد که باید درست از فرصت‌ها استفاده کنیم و با تبلیغات بیلبوردی بموقع، مخاطب هدف را وارد جریان بازاریابی کنیم. از طرفی، باید راهی پیدا کنیم تا بتوانیم تبلیغات محیطی خود را آنالیز کنیم.

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید...

راه‌کارهای ای‎نتورک برای رشد کسب‌وکار شما

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *