دوراسل، ناجی شادی کودکان در روز کریسمس

کم و بیش در دوران کودکیِ همه ما پیش آمده که یک اسباب‌بازی به عنوان هدیه دریافت کرده‌ایم و وقتی فهمیده‌ایم که نیاز به باتری دارد و حتی یک باتری هم در خانه نیست نیز ناراحت شده‌ایم. دوراسل هم به خوبی این موقعیت را برای برنامه بازاریابی کریسمس امسال خود درک کرد و برنامه بسیار خلاقانه و مناسبی برای روز کریسمس ترتیب داد. در ادامه بیشتر به توضیح این برنامه و بازخوردهای آن می‌پردازیم:

دوراسل بر اساس مطرح شدن از این نیاز افراد که در روز کریسمس به اوج خود می‌رسد، یک کمپین طراحی کرد که با دیگر کمپین‌های این برند تفاوت بسیاری داشت و هدفش این بود که مشتریان خود را به نهایت رضایت برساند و کریسمسی آرام به ارمغان بیاورد.

کمپانی دوراسل یک اپلیکیشن برای سرویس‌رسانی به محدوده‌ای خاص در ایالات متحده آمریکا طراحی کرد که دوراسل اکسپرس نام داشت و افراد می‌توانستند با استفاده از آن اپلیکیشن نیز باتری مورد نظر خود را سفارش دهند. هزینه ارسال باتری‌ها رایگان بود و به همین دلیل بود که دوراسل بازخورد بسیار خوبی از این کمپین تبلیغاتی دریافت کرد.

از خودروهای ارسال باتری

البته این کمپین دارای جزییات بیشتر است که از میان آنها می‌توانیم به حضور بازیکن بیسبال مشهور، دیوید راس اشاره کنیم که به عنوان چهره این کمپین نیز بعضی از این باتری‌ها را به دست خانواده‌ها می‌رساند و از سوی دیگر، برای کمپین یک تیزر هم منتشر شد که کل داستان این کمپین در آن روایت شده است و با مشاهده آن، به راحتی می‌توانید کل ماجرا را متوجه شوید.

در یکی از نقدهای منفی به این مورد اشاره شده بود که پس از اتمام کمپین، اپلیکیشن دوراسل اکسپرس پاک شد و حتی افراد حتی نمی‌توانند ظاهر آن را مشاهده کنند و در نقد نه چندان مثبت دیگر، اجرا شدن این کمپین در منطقه Midwest سبب ناراحتی دیگر ساکنان کشور آمریکا شده بود.

با تمام این نقدهای نسبتا منفی، نقدهای بسیار مثبتی در مورد این کمپین منتشر شد. آنجلا ناتیویداد از Adweek عنوان کرد که حین اجرای کمپین، روابط عمومی دوراسل به خوبی عمل کرد و با اعلام رساندن حدود ۱ تُن باتری به دست مردم Midwest، سبب تعجب خیلی از رقیبان این برند از جمله انرجایزر شد.

این کمپین حدودا حاصل بهره‌وری از تکنیک ارتباط میان فضای آنلاین و فضای حقیقی است که توانسته بازخورد بسیار خوبی دریافت کند و به یکی از کمپین‌های داغ شب‌های سرد کریسمس تبدیل گردد.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید...

راه‌کارهای ای‎نتورک برای رشد کسب‌وکار شما

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *